برگزاری جلسه شورای اندیشه و رز سازمان بسیج حقوقدانان استان کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج حقوقدانان استان کردستان، شامگاه پنجشنبه جلسه شورای اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کردستان در سالن جلسات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با حضور علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان و رئیس شورای عالی اندیشه ورز بسیج حقوقدانان و رئیس سازمان بسیج حقوقدانان و سایر اعضای بسیج حقوقدانان حول محورهای تشریح برنامه های سال ۹۶، پایش و عارضه یابی و توانمندی های حقوقدانان همراه با ضیافت افطار ماه مبارک رمضان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج حقوقدانان استان کردستان، شامگاه پنجشنبه جلسه شورای اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کردستان در سالن جلسات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با حضور علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان و رئیس شورای عالی اندیشه ورز بسیج حقوقدانان و رئیس سازمان بسیج حقوقدانان و سایر اعضای بسیج حقوقدانان حول محورهای تشریح برنامه های سال ۹۶، پایش و عارضه یابی و توانمندی های حقوقدانان همراه با ضیافت افطار ماه مبارک رمضان برگزار ­گردید.

رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن تسلیت شهادت امام علی(ع) اظهار داشت: باید قشر بسیج حقوقدانان با اقشار دیگر بسیج ارتباط بیشتری داشته باشد و با آنها تبادل فکری داشته تا بهتر خدمت نماید.

گروسی گفت: گروههای حقوقی مختلفی به وجود آمده که گاهی موضع گیری می کنند و ما مخالف فعالیت این گروهها نیستیم و معتقدیم فعالیت آنها در چهارچوب  قانون اساسی کمک می کند که نهادهای مختلف حکومت بیشتر به عیوب خودشان پی ببرند و انتقادات سازنده ای هم داشته باشند.

وی افزود: متأسفانه موضع گیری های این گروهها، گاهی موضع گیری حقوقی نیست و در واقع می خواهند نظام اسلامی را تضعیف کنند و سیستم دادرسی اسلامی را زیر سؤال ببرند و به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران فشار بیاورند تا دستگاه قضایی از بعضی از محاکمات و اجرای احکام کوتاه بیاید و بسیج حقوقدانان باید در زمینه تنویر افکار عمومی و تشریح مواضع حقوقی جمهوری اسلامی به قوه قضائیه کمک کند.

گروسی ادامه داد: بسیج حقوقدانان می تواند در بخش های دیگری هم مفید باشد، مخصوصاً در استان کردستان که به علت مرزی بودن دارای موضوعات مختلفی می باشد؛ بسیج حقوقدانان می تواند در زمینه های مختلف با گروههای حقوقی هم فکری کند و آنها را سوق دهد که از نظام اسلامی دفاع کنند.

رئیس شورای عالی اندیشه ورز بسیج حقوقدانان تصریح کرد: بسیج حقوقدانان باید با نهادهای حقوقی هم فکری بیشتری کند و در دفاع از نظام حقوق اسلامی که امروزه مورد هجمه های وسیعی است، مخصوصاً به قوه قضائیه که کارش دفاع از حقوق مظلومین و دادرسی و ایجاد امنیت در جامعه است، بیشتر کمک کند. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.